2022 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Švenčionių Trečiojo amžiaus universiteto nariai dalyvavo NVO projekto „Aksesuarų gamyba iš modelino“, finansuojamo Švenčionių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyko Švenčionyse, Švenčionėliuose, Pabradėje, Adutiškyje, Vidutinės ir Milkuškų kaimuose. Modelinas (dar žinomas kaip polimerinis molis) – viena populiariausių priemonių papuošalams ir aksesuarams kurti. Su modelinu dirbti gali kiekvienas, be to, jį lengva derinti su kitomis medžiagomis, maišyti ir derinti spalvas, kurti ornamentus ir piešinius, tereikia pasitelkti fantaziją. Papuošalus ir aksesuarus žingsnis po žingsnio kurti padėjo patyrusi rankdarbių meistrė, tautodailininkė Lida Puzyriova. Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai bendraudami su savo bendraminčiais pasinėrė į kūrybingą spalvų pasaulį ir pasigamino autentiškus, originalius aksesuarus iš modelino.
Aksesuarų gamyba iš modelino Aksesuarų gamyba iš modelino