2023-05-15–19 Lenkijoje Gižycko mieste vyko Erasmus+ projekto „Mokytojų kompetencija ir bendradarbiavimas – raktas į mokinių sėkmę“ Nr. 2022-2-PL01-KA210-SCH-000095139, mokymai „Įtraukusis ugdymas integruotų veiklų ir pamokų metu – mokyklos lankomumo didinimo priemonė“. Projekto Lietuvoje partneris – Vilniaus rajono pedagoginė psichologinė tarnyba, atstovaujama Roman Juchnevič. Lietuvos delegacijos sudėtyje – 17 įvairių ugdymo įstaigų atstovų, kurių tarpe Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos psichologė Virginija Guogienė. Dviejų šalių delegacijos klausė Olgos Rodzewicz ir Ewos Nosowicz pranešimų apie įtraukųjį ugdymą, biopsichosocialinio modelio įdiegimo gaires švietimo sistemoje, vertinimo įtaką mokinių motyvacijai, lyderio vaidmenį organizacijoje, atliko grupines užduotis. Projekto mokymus vainikavo konferencija „Ocenianie wspierającie rozwoj ucnia“ („Mokinių tobulėjimą skatinantis vertinimas“), kurioje dalyvavo daug Lenkijos švietimo įstaigų atstovų.
Lenkijos ir Lietuvos švietimo sistemų palyginimai, naujos pažintys, daug gerų įspūdžių, planai ateičiai, kurie įgis pagreitį jau šių metų rudenį, kai Lietuvoje sulauksime kaimyninės šalies svečių ir galėsime apibendrinti atlikto tyrimo rezultatus, numatyti rekomendacijas ugdymo įstaigoms, kurių pagrindu bus skatinama vidinė mokymosi motyvacija.

Konferencija-mokymai Konferencija-mokymai Konferencija-mokymai
Konferencija-mokymai