Nuotolinio mokymosi galimybės, formos ir priemonės Švenčionių rajono bendrojo lavinimo mokyklose.
Švenčionių rajono užsienio kalbų metodinio būrelio mokytojai: Dovilė Maslianikienė, Zita Karneckienė, Svetlana Pavlovič, Irina Macanko, Nijolė Vainorienė, Snieguolė Veličkienė, Edita Tomašauskienė, Danuta Voitechovič, Birutė Radziulienė, Janina Jarmolovskaja pasidalino gerąja patirtimi, organizuojant nuotolines pamokas savo mokyklose. Pasirodo, populiariausias būdas bendrauti su mokiniais yra „Zoom“ konferencijų programa. Naudojantis šia platforma mokytojai gali ne tik tiesiogiai bendrauti su mokiniais, bet ir dalintis savo mokomąja medžiaga, skaidrėmis, sukurtomis užduotimis, klausymo įrašais ir t.t. Mokytojai taip pat puikiai išnaudoja programėlės Messenger ir socialinių tinklų, tokių kaip Facebook teikiamas galimybes. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijoje asinchroninis mokinių ugdymas vyksta patalpinant savarankiško darbo užduotis Tamo dienyne, teikiant individualias konsultacijas per Zoom ar Messenger. Mokytojai taip pat efektyviai naudoja tinklapį www.eTest.lt, kur pamokoms randa ne tik jau paruoštų testų, bet kuria ir savus. Anglų kalbos mokytojai naudoja testavimo tinklapiais tokiais kaip www.quizizz.com, www.LearningApps.com, www.liveworksheets.com, www.kahoot.com, www.eduka.lt. Mokytojai naudojasi užsienio leidyklų Oxford University Press, Macmillan, National Geographics, Longman elektroniniais vadovėliais, pratybomis ir gramatikomis.
Kaip vieną galimų nuotolinio mokymo problemų mokytojai įvardino lėtą užduočių atlikimo tempą, techninius trukdžius ir vertinimo objektyvumą. Rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Jarmolovskaja įvardino, kad yra sunku ir ilgai užtrunka koreguoti mokinių darbus, nes jie yra įvairaus formato.