Gruodžio 9 d. 10 val. vyko IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados savivaldybių turas. Olimpiados tikslas yra ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes. Dalyviai savo žinias išbandė dvejose užduotyse. Pirmoji užduotis buvo etnokultūros pažinimo testas. Ją sudarė užduočių rinkinys, tai rašytiniai, vaizdu ar garsu pateikti klausimai su atsakymų variantais arba atviro tipo klausimais. Antrajai užduočiai dalyviai pasirengė iš anksto. Reikėjo paruošti vaizdinius (pasakojamosios ar dainuojamosios tautosakos, tautodailės ir pan.) etnokultūrinės veiklos ir raiškos pristatymus su komentarais.
Švenčionių rajono savivaldybėje įgyvendinamo IV Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados pirmojo etapo I-III vietų nugalėtojomis tapo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos II klasių mokinės. Švenčionių rajoną regioniniame ture atstovaus: I vietą laimėjusi Rūta Vilkuotytė, II - Renata Sliesoraitytė ir III - Gustė Kujalytė. Mokines Olimpiadai paruošė mokytoja Jūratė Vitkauskienė.
Olimpiadą organizavo Švenčionių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Neringa Kirilovė ir Nalšios muziejaus direktorės pavaduotoja dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė.

Informaciją pateikė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, Nalšios muziejus

Olimpiados nugalėtojos
Nuotraukoje: Olimpiados nugalėtojos (iš kairės į dešinę) Rūta Vilkuotytė, Renata Sliesoraitytė ir Gustė Kujalytė